Strona główna O nas Usługi Internet Kamera Kontakt
Telekomunikacja
Telewizja
Teleinformatyka
Multimedia
Serwis
Wykonaliśmy
 
 
Spis tresci:
- Budowa sieci
- VPN
- WideokonferencjeBudowa sieci
lan
Wykonujemy sieci LAN z zastosowaniem kabli UTP i FTP. W zależności od zapotrzebowania mocujemy kable różnymi metodami, tj. kleimy na gorąco, przybijamy trzymakami bądź układamy w korytach kablowych firmy LEGRAND lub POLAM. Zapewniamy kompleksowe wykonanie sieci wraz z montażem i konfiguracją urządzeń aktywnych sieci. Proponujemy państwu wykonanie takiej sieci w państwa firmie bądź domu. Sieć LAN pozwoli państwu na połączenie wszystkich posiadanych komputerów. Aby wymieniać dane między nimi nie będzie już konieczne kopiowanie ich na zewnętrzne nośniki typu dyskietka, CD czy pendrive. W prosty sposób można też za pomocą takiej sieci udostępnić jeden dostęp Internetowy na kilka komputerów, jak również drukować na drukarce podłączonej do innego komputera.

wlan
Budujemy sieci radiowe w oparciu o sprawdzone rozwiązania. Do budowy takich sieci stosujemy sprzęt firmy Proxim bądź modułowe rozwiązania (hardware firmy router board wraz z software mikrotik). Budujemy sieci we wszystkich możliwych częstotliwościach (2,4GHz, 3,5GHz oraz 5GHz). Stosujemy anteny najlepszych światowych producentow takich jak Andrew i Mars oraz najlepsze Polskie produkty firmy Dipol i Tetra

xdsl
Budowę sieci w oparciu o technologie ADSL bądź SDSL proponujemy firmom które mają wewnętrzną instalacje sieci telefonicznej a z różnych przyczyn nie chcą bądź nie mogą wykonać dodatkowo okablowania sieci LAN. W punkcie gdzie zbiegają się wszystkie instalacje telefoniczne (zazwyczaj przy centralce telefonicznej) montujemy koncentrator xDSL (dslam) – w zależności od potrzeby o pojemności od 8 do kilkuset par portów. Instalacja abonencka wychodząca z centralki wpinana jest przelotem w port dslam gdzie do sygnału telefonicznego dodawana jest transmisja danych. Przy aparacie telefonicznym montowany jest modem, który to podłącza się do komputera za pośrednictwem złącza USB, bądź Ethernet -dokładnie tak samo jak w usłudze tp Neostrada. System ten nie wymaga, aby linia telefoniczna była aktywna (posiadała sygnał). Do koncentratora w łatwy sposób można podłączyć Internet. Siec wykonana w tej technologii umożliwia korzystanie z wszystkich usług co sieć LAN -jednak jest od niej wolniejsza, co przy normalnej eksploatacji w firmie jest w ogóle nie zauważalne.

Budujemy też sieci transmisji danych w oparciu o technologie HDSL. Zestawiamy łącza punkt-punkt i punkt-wielopunkt przy wykorzystaniu dzierżawionej linii od operatorów telekomunikacyjnych.

powerline
Technologia Powerline Communications (w skrócie PLC) wykorzystuje linie elektroenergetyczne niskiego napięcia jako medium transmisyjne. Technologia ta pozwala nam uzyskać pasmo do 14 Mbit/s. Jej niezaprzeczalną zaletą jest brak konieczności budowania okablowania strukturalnego. Urządzenia PLC nie wprowadzają żadnych zakłóceń do sieci elektroenergetycznej oraz nie wpływają na powstawanie przerw w dostawie energii elektrycznej. Podstawowe urządzenie przeznaczone dla pojedynczego użytkownika, które umożliwia podłączenie do sieci LAN za pośrednictwem gniazda elektrycznego. Dzięki temu urządzeniu użytkownik może podłączyć się do sieci w dowolnym punkcie mieszkania wykorzystując zwykłe gniazdko elektryczne.


VPN
Oferujemy pastwu utworzenie wirtualnej sieci prywatnej za pośrednictwem Internetu -tj. poączenie odlegych komputerów w jedną sie -tak aby moźna byo z nich korzysta jak w sieci LAN -czyli drukowa i wspódzieli zasoby.
Rozwiązania VPN moźna podzieli na dwie kategorie, stae poączenie dwóch lub więcej sieci w jedną za pomocą Internetu (Intranet) bądź zrobienie autoryzowanego dostępu do firmowej sieci pojedynczym uźytkownikom Internetu.

Pastwa firma ma dwie lub więcej lokalizacji? Myśleli pastwo nad poączeniem wszystkich komputerów w jedną sie? Nie ma juź konieczności dzierźawienia drogich ącz od firm telekomunikacyjnych w celu zestawienia poączenia między oddziaami. Wystarczy mie dostęp do Internetu w kaźdej z lokalizacji i zastosowa routery VPN w celu zestawienia szyfrowanego tunelu między lokalizacjami. Komputer z lokalizacji oddalonej o kilkaset kilometrów widziany jest w sieci tak jak ten co stoi za ścianą. Co najważniejsze użytkownicy poączonych w ten sposób komputerów wcale nie muszą mie dostępu do Internetu w celu zapewnienia większej ochrony sieci.

Osoba będąca np. w podróży suźbowej i mająca ze sobą laptopa w dostępem do Internetu za pomocą klienckiego oprogramowania VPN po uwierzytelnieniu moźe korzysta z sieci firmy, tak jak by bya podpięta do niej kablem. W tym przypadku teź istnieje moźliwoś zablokowania dostępu do Internetu na czas trwania poączenia z siecią firmy.

Oferujemy pastwu oba rozwiązania w oparciu o sprzęt i oprogramowanie klienckie firmy D-LinkWideokonferencje

Oferujemy zestawienie połączenia wideokonferencji z wykorzystaniem jako środek przekazu Internetu bądź telefonii ISDN.

Wideokonferencje to nowoczesny sposób komunikacji między ludźmi. Polega na użyciu łączy telekomunikacyjnych i/lub sieci komputerowych oraz odpowiedniego sprzętu technicznego w celu uzyskania łączności słuchowo-wzrokowej. Zwykły telefon przekazuje skutecznie mowę. Nie może jednak pokazać obrazu, a więc wyglądu, reakcji czy emocji rozmówcy. Nie może zaprezentować Oferujemy zestawienie połączenia wideokonferencji z wykorzystaniem jako środek przekazu Internetu bądź telefonii ISDN.

Wideokonferencje to nowoczesny sposób komunikacji między ludźmi. Polega na użyciu łączy telekomunikacyjnych i/lub sieci komputerowych oraz odpowiedniego sprzętu technicznego w celu uzyskania łączności słuchowo-wzrokowej. Zwykły telefon przekazuje skutecznie mowę. Nie może jednak pokazać obrazu, a więc wyglądu, reakcji czy emocji rozmówcy. Nie może zaprezentować dokumentu o którym obie osoby dyskutują ani wyglądu ekranu komputerowego. Wszystkie te funkcje są zapewniane przez systemy wideokonferencyjne oferowane przez naszą firmę. Stosujemy produkty liderów tej technologii, czyli firm PictureTel oraz Polycom.

Systemy wideokonferencyjne w zależności od ich funkcjonalności można podzielić na następujące rodzaje:
- jednopunktowe, czyli pozwalające na wzajemną komunikację 2 osób siedzących przed komputerami PC
- konferencyjne, czyli takie, gdy kilka osób zgromadzonych jest w jednaj sali i komunikują się
z osobą oddaloną
- wielopunktowe, czyli umożliwiające wzajemny kontakt wielu osób, każda zlokalizowana w innym miejscu, gdzie każda osoba widzi na ekranie i słyszy jednocześnie wszystkie pozostałe osoby

Jednopunktowe - są najprostsze w realizacji i stosowane są w popularnych rozwiązaniach np. NetMeeting firmy Microsoft. Wymagają komputera PC, kamery video, mikrofonu i głośników oraz łącza komunikacyjnego. Z reguły rozwiązanie takie nie posiada zbyt wysokich parametrów. Kamera ma stałą ogniskową i nie potrafi wodzić za osobą mówiącą. Głośniki mogą powodować sprzężenia, zaleca się więc stosowanie słuchawek nagłownych. Mikrofon nie tłumi szumu otoczenia ani pogłosu. Jako medium transmisyjne używa się połączeń sieci lokalnej LAN albo pojedyncze cyfrowe łącza telefoniczne ISDN. Zaletą może być niska cena rozwiązania.

Konferencyjne - mają znacznie wyższe parametry, gdyż muszą zapewnić dobrą jakość odbioru dla całej grupy uczestników konferencji. Stąd cechy takie, jak:
- wysokiej jakości kamera śledząca osobę aktualnie przemawiającą, pokazująca ją w zbliżeniu lub oddaleniu i umożliwiająca dowolne sterowanie ręczne;
- głośniki i mikrofony stanowią zespół tłumiący przesłuchy i pogłos;
- możliwość dołączenia czytnika dokumentów i przekazywanie na drugą stronę ekranów komputerowych;
- możliwość wyboru pomiędzy siecią lokalną (protokół IP zgodny z Internet) a ISDN;
- użycie jednoczesne wielu kanałów ISDN zapewnia znacznie wyższą jakość obrazu (jakość telewizyjna lub lepsza);
- najczęściej rozwiązania wykonywane są w formie zintegrowanych urządzeń o bogatej funkcjonalności.

Wielopunktowe - pozwalają na łączność zarówno pomiędzy stanowiskami pojedynczymi jak
i grupami konferencyjnymi. Istotą jest fakt łączenia więcej niż dwóch lokalizacji. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnego mostka wideokonferencyjnego. Dzięki niemu "wszyscy wszystkich" słyszą i widzą. Mostek taki może być elementem zestawu obsługującego salę konferencyjną albo stanowić niezależne urządzenie. Niekiedy wykonuje się je w oparciu o standardowe komputery PC. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dowolnego skalowania wydajności zależnie od potrzeb.